Przyjaciele

Polecamy

Łowiska

Patryk

Patryk

sobota, 15 kwiecień 2017 10:05

Coroczne spotkanie na Nebesaku z SG Karp Team

Czy zdażyło Ci się energiczne branie zakończone zaczepem? Chyba każdy już to przerabiał.( Jednak taka sytuacja niekoniecznie oznacza zaczepiony zestaw. Taki tok myślenia obrali Andrzej, Klaudiusz i chłopaki z zaprzyjaźnionego SG Karp Team z Krakowa na wspólnej zasiadce na łowisku Nebesak w Czechach. Zasiadka odbyła się 5-8.05.2016. Efekty okazały się wspaniałe: Andrzej- Jesiotr 70kg(życiówka), Klaudiusz- Jesiotr 20kg, Karp 11kg. Również chłopaki z SG wyciągneli sporo ładnych Miśków ponad 10kg.

czwartek, 03 wrzesień 2015 12:28

Pełnołuski - PILÁRČIK

13,5kg

poniedziałek, 31 sierpień 2015 12:48

Już niebawem nowe artykuły opisujące nasze zasiadki

Nawał obowiązków i pracy pochłonęły w trwającym jeszcze sezonie sporo czasu. Jednak już niebawem pojawią się zaległe artykuły opisujące nasze zasiadki. Zapraszamy do śledzenia również naszego profilu na facebooku. W planach m.in relacja z zawodów w Czechach w których udało się zająć wysoką drugą pozycję oraz inne relacje.

 

Pozdrawiamy

piątek, 17 kwiecień 2015 13:40

Kolejny miłośnik kulek proteinowych na macie

W środę 15.04 wybrałem się na nockę na PILÁRČIK v LOUKÁCH u KARVINÉ. Udało mi się wyholować pięknego karpia, który ważył 11,4kg.

Pierwszy raz jako pelletu zanętowego użyłem pelletu betainowego i pelletu morsky koryś(w siatce PVA) z firmy Klais. Na włos założyłem kulkę krab z wiśnią również tej firmy. Po dwóch godzinach snu obudziło mnie energiczne branie. Po kilku minutowym holu na macie zawitał karp, którego możecie zobaczyć na zdjęciach. Wypad był dość krótki, jednak warto było dla tej pięknej ryby.

 

Pozdrawiam

środa, 08 kwiecień 2015 09:09

Lustrzeń w kilka godzin

Korzystając z dnia wolnego od pracy i sprzyjającej jak na tę porę roku pogody, postanowiłem wybrać się na łowisko Ustroń.  Nad wodą było słonecznie, jednak woda miała 7 stopni. Czas nad wodą był ograniczony do kilku godzin, więc zdecydowałem się go dobrze wykorzystać i złowić choćby jednego ładnego karpia na rozpoczęcie sezonu. Chyba każdy zapalony karpiarz m takie marzenie po zimowej przerwie. Po dobraniu odpowiedniej przynęty u umieszczeniu zestawów w łowisku nastąpiło energiczne branie. Na macie zagościł karp ważący 9,5 kg. Udało się go przechytrzyć na dwa pellety 12mm Robin Red. Wziął parę minut po 12 – tej. Prócz golca zacina się jeszcze parę maluchów, które szybko wracają do wody. Początek sezonu okazał się udany!      

Pozdrowienia od Klaudiusza i ekipy Zasiadki Cieszyn

wtorek, 31 marzec 2015 14:23

Marcowy karp z krzaków

Puki co karp złowiony w minioną środę 25.03 na kulki naszego znajomego z Czech. Smak Petr Klais Krab z Wiśnią 21mm. Kulki można znaleźć tutaj: hamstershop.pl

To już drugi karp, który wziął na ten smak kulek. Pierwszy który wisiał na haku tydzień wcześniej (18.03) niestety spadł tuż przy pomoście:( 

 

Sezon otwarty już w połowie marca. W najbliższym czasie dodamy jeszcze efekty kilkugodzinnej zasiadki Klaudiusza na miejscowej żwirowni.

 

Pozdrawiamy

czwartek, 04 grudzień 2014 12:34

Listopadowe połowy Część II

Dnia 25.11.2014 zmotywowany informacjami o żerujących karpiach postanowiłem wybrać się razem kolegą Piotrem na nockę. Łowiłem u Charliego ze stanowiska Karavan. Zestawy położone zostały na  3m głębokości. Pierwszy na macie zawitał karp o wadze 7,2 kg. Następnie złowiliśmy karpia 7,5 kg. Obie ryby holowaliśmy z łódki. Po spadku temperatury poniżej zera brania ustały. W galerii kilka zdjęć. Pozdrawiamy

 
czwartek, 04 grudzień 2014 11:29

Listopadowe połowy Część I

Dnia 10.11.2014 wybraliśmy się na zasiadkę do Charliego. Oto kilka zdjęć. 

Złowiliśmy karpie: 10kg, 8kg, 6kg, 4kg. Mieliśmy 3 spinki. Dużo się działo. 

Pracowitą nockę mieliśmy z Adamem na dobowej zasiadce u Charliego (10-11.11.2014). 

Na stanowisku byliśmy o godzinie 15:00. Zdecydowaliśmy się rozbić nasz mini obóz na pomoście, tuż przy tripodach, aby mieć możliwość szybkiej reakcji na delikatne brania. Po rozbiciu 2-óch niewielkich namiotów i rozłożeniu się nadszedł czas na wywózkę. Łowiliśmy każdy na 3 wędki. Zestawy położone były na podobnych głębokościach od 1,7m do 2m głębokości. Wszystkie moje zestawy wyglądały tak samo: 

 

1. Przypon ok. 25-28cm dociążony śruciną

2. Haki bezzadziorowe roz. 6

3. Leadcore dł.1m, zestaw z bezpiecznym klipsem, ciężarek 90g

4. Przynęta: kulka 18mm Probiotic Red

 

Nęcenie: Siatki PVA z pelletem pstrągowym (mix różnych średnic) i połówkami kulek + 6 przepołowionych kulek na zestaw.

 

Pierwszy na macie zawitał pełnołuski o wadze 10kg. Wziął na zestaw położony w pobliżu zalegającego na dnie drzewa.

Następnie po energicznym braniu Adam wyholował karpia 8kg.

Już po godzinie ma miejsce kolejne energiczne branie na mój zestaw wywieziony ok. 90m od naszego stanowiska. Hol z łódki przynosi efekt w postaci karpia 6kg. W międzyczasie 2 ładne leszcze i spinka na jednym z moich zestawów. Kolejny karpik budzi nas ok 3:30. Ważył 4 kilogramy. Następnie mocny odjazd budzi Adama. Niestety ryba spada z haka. Następne branie ma miejsce z okolic krzaków i podwodnych chaszczy na zestaw wywieziony przez Adama. Niestety ryba z nami wygrywa i owija zestaw w patyki. Po krótkiej drzemce przeniosłem jeden zestaw na nasłonecznione, płytkie miejsce tuż przy drugim brzegu ok 130m od naszego stanowiska (głębokość 60cm). Zestaw przy podwodnym drzewie uzbrajam w neutralego dumblesa o smaku Biosquida. Po godzinie bardzo silne branie i hol z łódki. Wzmagający się wiatr nie pomaga nam w holu. Po kilku minutach ryba skutecznie wplątuje zestaw w gałęzie i spada z haka.

O 15 udaliśmy się w powrotną drogę. Kolejna udana zasiadka za nami.

Pozdrowienia

czwartek, 07 sierpień 2014 10:26

6/7.08.2014 Pilarčík (Charlie)

Dwie ładne sztuki walecznych pełnołuskich zawitały na naszej macie w nocy z 6 na 7 sierpnia. Łowiliśmy ze stanowiska które nosi nazwę molo. Wszystkie brania miały miejsce z jednego punktowo zanęconeo miejsca, w pobliżu traw znajdujących się na krótkim odcinku zachodniego brzegu (patrząc z naszego stanowiska w stronę wody). Pierwszy złowiony przez nas karp ważył 8 kilogramów. Branie nastąpiło o godzinie 00:50. Skuteczną kulką ponownie okazał się The Source (20mm tonąca) w towarzstwie siatki PVA wypełnionej czeskim pelletem pstrągowym 3mm. Po ponownym wywiezieniu mojego zestawu w to samo miejsce kolejne branie zakończone spinką (ok 01:15). Następnie drzemkę przerwał nam kolejny karp pełnołuski. Godzina brania: 02:20. Po krótkiej sesji fotograficznej karp ważący 7,5 kilograma wrócił do wody.

 

Już wkrótce w dziale Equipment opiszemy stosowane przez nas materiały PVA

 

Pozdrawiamy Patryk i Adam

środa, 23 lipiec 2014 09:18

Equipment - introduction

W tym dziale będziemy dzielić się z Wami naszymi spostzrżenianimi dotyczącymi karpiowego sprzętu wędkarskiego.

Postaramy się również opisać co powinno znaleźć się w wyposażeniu wędkarza karpiowego i gdzie można te rzeczy zakupić.

Przedstawimy różne warianty łowienia karpi i odpowiemy na Wasze pytania dotyczące sprzętu, taktyk łowienia etc.

Pytania można nadsyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Firmy zainteresowane testowaniem przez nasz team produktów proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,
tel: +48 722 293 179
Strona 1 z 3


Copyright © 2013. All Rights Reserved.